Lydia mesilased on pärit Viljandimaalt Lõhavere külast staažika mesiniku Laine Jürgensoni mesilast. Tartusse toodi nad kümmekond päeva tagasi ning nende eest hakkab hoolitsema Estiko Grupi kommunikatsioonijuht Jaan Olmaru.
”Mesilaste pidamine on põnev, aga samas ka vastutusrikas. Perede eest hoolitsemine nõuab omajagu aega, oskusi ning teadmisi,” lausus Olmaru, kes on maakodus hobi korras mesilasi pidanud juba viimased viis aastat.
”Nüüd saame öelda, et igal tartlasel on oma mesilane. Eks tulevik näitab, kui hästi nad katusel hakkama saavad, aga kui Toomemäe pärnad ühel hetkel õitsema puhkevad, siis peaks tööpõld olema suur ja lai,” lisas Olmaru.
Kuigi tänapäeval kasutavad mesinikud aina rohkem korpustarusid, siis spetsiaalselt Lydia hotellile meisterdatud tarude näol on tegu klassikaliste eesti lamavtarudega, kuhu mahub sisse 22 kärjeraami.
Linnamesilaste pidamine kogub maailmas aina rohkem populaarsust. Nii näiteks peetakse mesilasi ka presidendi roosiaias Kadriorus, Tallinna Ülikooli katusel ning Tallinna botaanikaaias. Tartus peaks Lydia mesilased olema esimesed ametlikud ettevõttele kuuluvad linnamesilased.
Mesilaste linnakeskkonda toomine on osa Estiko Grupi roheliste tegude aastast, mil tegutsetakse senisest veelgi keskkonnateadlikumalt.
Estiko Grupi juhataja Kristo Seli sõnul on mesilastel oluline roll maailma bioloogilise mitmekesisuse püsimisel ning seeläbi elamisväärse elukeskkonna säilimisel.
”Selle sammuga soovime panustada rohelisse Tartusse ning aidata kaasa linna elurikkusele,” lausus Seli. Esimene meesaak plaanitakse kinkida Estiko ja Lydia sõpradele. Tulevikus on plaan hakata Lydia hotelli mesilaste korjatud mett kasutama ka restoran Hõlma toitudes.
Estiko Grupp on 100% Eesti kapitalil põhinev peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp, mille neli põhilist tegevusala on pakkematerjalide tootmine, ärikinnisvara arendamine ja haldamine, majutusteenuse pakkumine ja energiatootmine.