Estiko Energia juhataja Ain Tammvere sõnul võtavad praegused raadamistööd enda alla umbes 40 hektari suuruse maa-ala. „Kõigepealt võetakse maha võsa ja hiljem suuremad puud. Pärast seda algab kändude juurimine ja pinnase tasandamine,“ lausus Tammvere.
Planeeritud raadamistööd tehakse kahes etapis, millest esimene peaks lõppema detsembris. „See on ala, mis jäi botaanilisest inventuurist välja. Ülejäänud maa-alal algab raadamine novembri keskel ning see on plaanis lõpetada järgmise aasta märtsis,“ täpsustas Tammvere tööde ajakava.
Raadamist viib Riigimetsa Majandamise Keskuse tellimusel läbi AS Dammix. Kokku võtab tulevane Raadi päikesepark enda all 106 hektarit maad.
Uue aasta alguseks peaks olema ka selgunud, kellega sõlmitakse päikesepargi ehitusleping. Hetkeseisuga on Estiko Energial kaks tugevat pakkujat. Mõlemal ettevõttel on partneriks väga tugevad rahvusvahelised energeetikafirmad.
„Hiljemalt aprilliks valmib pargi eelprojekt, mille baasil saame hakata taotlema ehitusluba. Sealt edasi algab taristute ehitus, sealhulgas juurdepääsuteed, kaablikoridorid ja alajaamade alused,“ lausus Tammvere.
Tööde sisse jääb ka kaponiiride lammutamine ja 2,8 kilomeetri pikkuse 110 kV kõrgepingekaabli paigaldamine. Kaabel ühendab Raadi päikeseparki Ülejõe alajaamaga. Pargi ehitus algab järgmisel suvel ning see peaks valmima 2021. aasta veebruariks.
Tammvere lisas, et Raadi päikesepargist toodetav elekter on plaanis müüa otse Eleringi põhivõrku. „Kuid me otsime võimalust, kuidas energiat rohkem väärindada. Meil on erinevaid mõtteid, sealhulgas otseliinide rajamise võimalused ning erinevad salvestamistehnoloogiad,“ lausus Tammvere.
Estiko Gruppi kuuluv Estiko Energia omab praeguseks 11 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 2,2 megavatti. Neist esimene rajati möödunud suvel Tasku keskuse katusele. Tulevase Raadi päikesejaama võimsuseks on planeeritud 50-60 megavatti.